Zumbanın Hayatınıza Katacağı 10 Fayda

Zumbanın Hayatınıza Katacağı 10 Fayda

Zumbanın Hayatınıza Katacağı 10 Fayda

Zumbanın Hayatınıza Katacağı 10 Fayda

Zumba Yapmak Son Yılların En Gözde Aktivitesi Oldu. 

Hem Dans Hem Spor Olarak Adlandırılan Zumba Form Kazandıran Ve Klasik Egzersiz Hareketlerini Bir Kenara Bırakan Figürleri İle Dans Etmeyi Eğlenerek Öğrenmeyi Sağlıyor. Zumbanın Yararları İse Saymakla Bitmiyor.

Zumba Kursu İle Günlük Hayatın Stresinden Eğlenceli Bir Şekilde Uzaklaşırken Aynı Zamanda Kendinizi Daha Mutlu Hissedebilrisiniz. Katı Kuralları Olmayan, Tamamen Dans Ederken Keyif Almanıza Odaklanan Zumba’yı 1 – 2 Aylık Zumba Kursları İle Sorunsuzca Öğrenebilirsiniz. Zumbanın Faydaları Ve Hayatınıza Kattıklarını İse Kısa Sürede Gözlemleyebilirsiniz.

Rahat Kıyafetler, Spor Ayakkabılarla Sanki Spor Yapıyormuş Hissi Uyandıracak Olan Zumba Sayesinde Doğaçlama Olarak Dans Edebilirsiniz. Zumba Kursları Sayesinde Daha Diri Ve Fit Vücudunuzla Kendinize Güveninizi Artıracak, Eğlenceli Ve Sosyal Bireyler Olacaksınız. Ayrıca Zumbanın Hayatınıza Katacağı 10 Fayda, Zumbanın Yararları :

Formda Kalacak Ve Kilo Vereceksiniz.

Zumba Dansına Herkes Kilo Vermek İçin Başlıyor Desek Yalan Olmaz. Çünkü Zumba Egzersiz Hareketleri Ve Dansı Harmanlamaktadır. Düzenli Olarak Zumba Yaptığınızda Fiziksel Olarak Dinç Görünebilir, Form Tutabilir, Fazla Kilolarınızdan Kurtulabilir Ve Yaşamınızı Daha Sağlıklı Geçirebilirsiniz. Zumbanın Avantajları Arasında Kilo Vermenizi Hızlandırması En Cazip Olanlardandır.

Duruş Bozukluklarınızı Düzeltirsiniz.

Zumbanın Yararları Arasında Fiziksel Sağlığınıza Olan Katkısı Yadsınamaz. Zumba Fiziksel Bir Aktivite Olduğu İçin Duruş Bozukluklarınızı Da Zamanla Giderecektir. Esneme Ve Germe Hareketleri, Zıpmala Ve Jimnastik Egzersizleri İle İdeal Duruşa Zumba Sayesinde Kavuşabilirsiniz.

Dinamik Ve Enerjik Hissedersiniz.

Zumba Dansına Başlayıp Da Genç Ve Dinamik Hissetmeyen Yoktur Herhalde. Zumba İle Siz De Dinamikleştiğinizi, Kıpır Kıpır Olduğunuzu Fark Edeceksiniz. Zumbanın Faydaları Yaşam Şeklinizi Değiştirecek.

Stresten Uzaklaşırsınız.

Zumbanın Eğlenceli Dünyasına Adım Attığınız Andan İtibaren Bütün Sıkıntılarınızı Ve Stresinizi Unutacaksınız. İş Ve Okul Stresinizi Geride Bırakarak Sadece Dans Etmeye Odaklanacaksınız. Zumbanın Avantajları Arasında Özellikle Çalışan Kadınların İlgisini Bu Madde Çekecek.

Sosyal Yaşamınıza Katkı Sağlayacak.

Zumba Dersleri İle Daha Sosyal Olacak, Yeni Arkadaşlıklar Kuracaksınız. Dans Severlerle Birlikte Keyifli Aktivitelere Katılacaksınız, Dans Gecelerinde Doyasıya Eğleneceksiniz. Zumbanın Yararları Arasındaki Sosyalleşme, Özellikle Arkadaşlık Kurmakta Zorlananların İşine Yarayacak.

Beden Gelişimini Destekleyecek.

Zumbanın Faydaları Çocuklar İçin De Var Elbette. Özellikle Çocuklar İçin Uygun Bir Dans Olan Zumba, Esneklik, Kuvvet, Koordinasyon, Denge Ve Çeviklik Gibi Faydaları İle Çocuklarınızın Gelişimine De Katkı Sağlayacak. Bedenlerinin Farkında Olan Ve Yaşıtlarına Göre Daha Dinç Bir Vücuda Sahip Çocuklar Yetiştirecek.

Hastalık Riskini Azaltır.

Zumba Vücudunuza Direnç Kazandırdığı İçin Hastalıklara Yakalanma Riskinizi De Azaltır. İlerleyen Yaşlarda Şeker, Kalp Rahatsızlıklarının Görülme Olasılığını Düşürür Ve Size Sağlıklı Bir Hayat Vaat Eder. Zumbanın Yararları Hastalık Seyrine De Etki Eder.

Diğer Dans Branşlarını Destekler.

Zumba; Modern Dans, Jive, Rock’n Roll, Hip Hop, Break Dance Gibi Vücut Esnekliğine Ve Kuvvetine Bağlı Dansları Destekler. Bir Nevi Spor Olarak Kabul Edilen Zumba Sayesinde Diğer Dansları Kolaylıkla Yapabilirsiniz. Zumbanın Avantajları Olarak Diğer Danslara Olan Katkısını Da Gösterebiliriz.

Zihinsel Gelişime Katkı Sağlar.

Zumba Dansı Özellikle Çocuklar İçin Yararlıdır. Takım Çalışmasını Öğrenme, Yardımlaşma, İş Birliği Yapma Ve Kurallara Saygı Gösterme, Grup Kararları Alabilme Gibi Becerileri Geliştirir.

Özgüveninizi Artırır.

Ekİp Çalışması, Girişkenlik, Direnç Gibi Özelliklerinizi Artıran Zumba Sayesinde Kendinize Olan Güveniniz De Artacak. Her Ortamda Duruşunuz İle Fark Edileceksiniz. Zumbanın Yararları Sayesinde Kendinizi Geliştireceksiniz.

Zumbanın Yararları Saymakla Bitmez. Siz De Zumbanın Avantajlarını Yaşamak, Zumba İle Hayata Daha Keyifli Bakmak İçin Elinizi Çabuk Tutun Ve Kurslardaki Yerinizi Ayırtın. Sizi Mutlu Edecek Bir Dansı Hemen Öğrenin.

Transform Zumba Stüdyo,Antalya Kepez Dokuma'da bulunan stüdyomuz , Profesyonel  eğitmenler tarafından Eğitim Verilen yeni nesil bir Zumba stüdyosudur.Antalya Transform Gym & Cafe Spor Salonu Ve Fitness Merkezi Kepez Dokuma